Aktualności

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Aktualności PDF Drukuj Email
     
  Zapisy do pracowni i sekcji Pałacu Młodzieży w Tarnowie na rok szkolny 2014/2015 - nabór uzupełniający
  
  

12.08.2014r.

 

 

Pałac Młodzieży w Tarnowie zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na zajęcia w roku szkolnym 2014/2015.

W dniach od 18 do 28 sierpnia 2014 r. trwał będzie nabór uzupełniający na zajęcia prowadzone w Pałacu Młodzieży. Zapraszamy do sekretariatu PM przy ul. Piłsudskiego 24. Wniosek o przyjęcie do Pałacu Młodzieży można pobrać>>

czytaj więcej>>

  
      
     
   
  
     
  

  
     
   
  

12.08.2014r.

 

Pałac Młodzieży w Tarnowie zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na zajęcia w roku szkolnym 2014/2015.

W dniach od 18 do 28 sierpnia 2014 r. trwał będzie nabór uzupełniający na zajęcia prowadzone w Pałacu Młodzieży. Zapraszamy do sekretariatu PM przy ul. Piłsudskiego 24. Wniosek o przyjęcie do Pałacu Młodzieży można pobrać>>

czytaj więcej>>

 

      
     
  Trwa akcja „Lato w Mieście”  
  

09.07.2014r.

 

 

 

Nie wszyscy uczniowie na czas wakacji wyjeżdżają z miasta. Dlatego Pałac Młodzieży, jak co roku, włącza się w akcję „Lato w Mieście”, podczas której dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w bogatym i atrakcyjnym programie rekreacyjnym.  czytaj wiecej>>

 

  
      
     
  Wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej  
  

02.07.2014r.

 

 

Pracownia plastyczna Barbary Leszczyńskiej „Art Akademia Pałac” w Pałacu Młodzieży w Tarnowie zaprasza na dwie wystawy malarstwa i rysunku artystycznego – w Pałacu Młodzieży (galeria w hallu na II piętrze) oraz w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie (wernisaż odbył się 24 czerwca br.). czytaj wiecej>>

 

  
      
     
  Spotkanie Akademii Malucha z ekologią  
  

24.06.2014r.

 

 

W Pracowni Grafiki Komputerowej Pałacu Młodzieży, prowadzonej przez Grzegorza Mazura, odbyło się spotkanie poświęcone ekologii, zatytułowane „Sznurek Jurka”.

Wszystko, czego ludzie potrzebują do życia, jest źródłem odpadów – wiedzą o tym wszystkie dzieci. Na zajęciach z zakresu ekologii dzieci w ciekawy i przystępny sposób, łącząc wiadomości o otaczającym nas świecie z zabawą, poszerzyły wiedzę o tym, skąd się biorą śmieci, jak można się ich pozbyć i co by się stało, gdybyśmy nie ograniczali ich wytwarzania. czytaj więcej>> , zobacz zdjęcia>>
  
      
     
  „TO TY POWIEDZ STOP PIJANYM KIEROWCOM”  
  

18.06.2014r.

 

 

Mimo licznych apeli i akcji skłaniających kierowców do bezpiecznej jazdy pojazdami mechanicznymi, ciągle jesteśmy świadkami wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących. W odpowiedzi na zagrożenia drogowe młodzież uczęszczająca na zajęcia Grafiki Komputerowej w Pałacu Młodzieży w Tarnowie, pragnie kontynuować akcję „TO TY POWIEDZ STOP PIJANYM KIEROWCOM”, którą 3 lata temu zainicjowała Młodzieżowa Rada Miejska w Tarnowie. Projekt ma na celu dotarcie do osób nadużywających alkoholu poprzez już wypracowaną, skuteczną kampanię propagującą bezpieczeństwo i trzeźwość na drogach.

http://www.grafikatarnow.pl/

czytaj więcej>>, zobacz zdjęcia>>

 

  
      
     
  Finał Konkursu Ekologicznego  
  

16.06.2014r.

 

Zakończył się trwający przez cały miesiąc maj Konkurs Ekologiczny, którego finał odbył się 2 czerwca br. w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

Konkurs składał się z dwóch kategorii tematycznych. Dzieci i młodzież w wieku od przedszkolaka do gimnazjalisty wykonywali przedmioty ekologiczne oraz stroje ekologiczne – wszystko przy użyciu materiałów podlegających recyklingowi. Celem Konkursu było promowanie segregacji i ponownego wykorzystania odpadów.

czytaj więcej>>, zobacz zdjęcia>>

 

  
      
     
  

10-lecie Pracowni Relaksacyjno-Terapeutycznej (2004-2014)

  
  

12.06.2014r.

 

 

 

Pałac Młodzieży w Tarnowie był pierwszą w kraju placówką kulturalno-oświatową, która w 2004 r. wprowadziła innowacyjne zajęcia dla dzieci specjalnej troski w Pracowni Relaksacyjno-Terapeutycznej. Do pracowni uczęszczały dzieci w wieku 2-16 lat z różnymi dysfunkcjami. Program zajęć był dostosowywany do ich potrzeb i możliwości. Zajęcia miały charakter ćwiczeń  i zabaw praktycznych oraz edukacyjnych, mających na celu w jak największym stopniu zredukowanie niepełnosprawność, czyli ułatwienie zdobycia takich umiejętności dziecka, by mogło funkcjonować jako niezależna osoba. czytaj więcej>>

 

  
      
     
  Germaniści z Pałacu Młodzieży nagrodzeni!   
  

12.06.2014r.

 

 

19 marca 2014 odbył się XV Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Sprachdoktor” pod hasłem „W kręgu uroczystości”. Pierwsze miejsce na szczeblu Pałacu Młodzieży i trzecie w województwie zajęła Dominika Potępa. Drugie miejsce w PM, a czwarte w województwie zdobyła Gabriela Sroka. Trzecia lokata przypadła w udziale Monice Mytnik.

czytaj więcej>> , zobacz zdjęcia>>

 

  
      
     
  

Teatr Eden - „Historia Daniela w jaskini lwa”

Pałac Młodzieży, sala teatralna
  
  

11.06.2014r.

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 3-10 lat na spektakl słowno - muzyczny pt.: „Historia Daniela w jaskini lwa” w wykonaniu Teatru Eden z Wieliczki, który odbędzie się w dniu 12 czerwca o godz.17:00 w sali teatralnej Pałacu Młodzieży. Bilety w cenie 5 zł. do nabycia przed spektaklem w godz. 16:15-16:45 przed salą teatralną. Czas spektaklu – ok. 30 min.

 

  
      
     
  

„Planszowisko” w czerwcu

  
  

09.06.2014r.

 Pałac Młodzieży w Tarnowie, Tarnowski Klub Fantastyki oraz Centrum Gier Planszowych i Karcianych 6 oczek serdecznie zapraszają na kolejne „Planszowisko”, czyli podróż w świat gier planszowych, strategicznych i bitewnych. Najbliższe spotkanie odbędzie się 14 czerwca 2014 r. w godz. 11-14 w Pałacu Młodzieży (ul. Piłsudskiego 24).

Akcja ma na celu wzbudzenie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania grami planszowymi. Pomysłodawcy spotkań podkreślają, że „planszówki” posiadają walory edukacyjne, integracyjne i towarzyskie. Uczą pracy w grupie i podziału zadań, ćwiczą pamięć, promują zdrową rywalizację, rozwijają inteligencję i są fantastycznym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Projekt „Planszowisko” trwa w Pałacu Młodzieży od października 2013 r. Jego inicjatorką, pomysłodawczynią i organizatorką spotkań jest Agata Abou Dan – prywatnie wielka miłośniczka „planszówek”.

Organizatorzy udostępnią bezpłatnie kilkadziesiąt gier planszowych, zróżnicowanych charakterem oraz stopniem trudności – każdy z graczy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Spotkania są cykliczne, zostały zaplanowane na każdą drugą sobotę miesiąca.

Serdecznie zapraszamy dzieci i ich rodziców oraz młodzież.

 

 
  
      
     
  

Dzień Matki w Pałacu Młodzieży. Podsumowanie

  
  

09.06.2014r.

 

Podobnie jak w roku ubiegłym, Anna Szpala, nauczyciel-instruktor Pracowni Kroju i Szycia „Fasonik”w Pałacu Młodzieży w Tarnowie, zorganizowała przy współpracy ze szkołami zawodowymi uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki: „Chwila dla Mamy – metamorfozy”. Uroczystość odbyła się 26 maja 2014 (poniedziałek), w Dniu Matki, w sali teatralnej Pałacu Młodzieży w godz. 16-19. czytaj więcej>>

 

  
      
     
  Sukcesy wychowanków z Pracowni Języka Polskiego  
  

22.05.2014r.

 W dniach 15-16 maja 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Krakowie odbył się I Konkurs Recytatorski Twórców Współczesnych. Trzy uczestniczki zajęć teatralnych z Pracowni Języka Polskiego Pałacu Młodzieży w Tarnowie, którymi opiekuje się Izabela Surdej, zdobyły wyróżnienia: Magdalena Szwed (z grupy starszej), Emilia Michalska i Natalia Michalska (z grupy młodszej).

 

W konkursie, który miał zasięg małopolski, wzięło udział ponad 100 recytatorów. Przewodniczącą Jury była Anna Piróg-Karaszkiewicz, aktorka filmowa i teatralna, absolwentka krakowskiej PWST. Prezentacje konkursowe oceniały również: Magdalena Szymanowska – polonistka, Agata Rusin – nauczyciel prowadzący zajęcia z dziecięcymi i młodzieżowymi grupami teatralnymi oraz Weronika Nawieśniak – absolwentka XXI LO, uczestniczka zespołów teatralnych.

Serdecznie gratulujemy! zobacz zdjęcia>>

  
      
     
  Zespół „Goga” zdobył III miejsce  
  

22.05.2014r.

 14 maja 2014 w Krakowie odbył się XIII Wojewódzki Konkurs Piosenki „Mamo, Tato, ja śpiewam dla Ciebie”. Wydarzenie to, zorganizowane przez Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”, od lat cieszy się ogromną popularnością, o czym świadczy duża liczba zgłoszeń. Kierowane jest do wszystkich dzieci ze szkół i przedszkoli województwa małopolskiego. Uczestnicy prezentują na scenie utwory, które w finale, podczas Koncertu Laureatów, zostają zadedykowane wszystkim rodzicom i opiekunom.

W tym roku III miejsce zdobył zespół z Pałacu Młodzieży – „Goga” z Pracowni Wokalnej, kierowanej przez Małgorzatę Boruch.

Młodym artystom serdecznie gratulujemy!

  
      
     
  

Protokół

z posiedzenia Jury Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży

„Pod Szczęśliwą Gwiazdą”
  
  

20.05.2014r.

 Protokół z posiedzenia Jury Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży „Pod Szczęśliwą Gwiazdą”, kategoria:

- formy muzyczne – szkoły podstawowe: soliści i duety protokół>>
- formy muzyczne – szkoły podstawowe: zespoły protokół>>
- formy muzyczne – szkoły gimnazjalne: soliści protokół>>
- formy taneczne protokół>>
  
      
     
  

Nasi w Finale Pucharu ZPRP !

  
  

20.05.2014r.

W dniach 9-11 maja br. odbyły się w Mielcu Półfinały Związku Piłki Ręcznej w Polsce w kategorii młodzików (nieoficjalne Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej). I miejsce zdobył zespół MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów Młodzików i wywalczył awans do Finałów.

Oto informacja z tego turnieju Krzysztofa Janasa – koordynatora piłki ręcznej w PM:

Pierwszy mecz turnieju półfinałowego: MKS PM MPEC Tarnów – KS Vive Targi Kielce (13:10) 28:28. Bardzo wyrównany pojedynek od początku do końca. Początek spotkania zapowiadał ostrą walkę bez wzajemnych uprzejmości boiskowych. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. czytaj więcej>>

 

  
      
     
  

Akcja „Mniej ofiar”

  
  

20.05.2014r.

 Z inicjatywy młodzieży z Młodzieżowej Rady Miejskiej, Młodzieżowego Centrum Wolontariatu oraz Pracowni Grafiki Komputerowej w Pałacu Młodzieży odbyło się 7 maja br. spotkanie dotyczące problematyki bezpieczeństwa na drodze oraz nad wodą pod hasłem „Mniej ofiar”. czytaj więcej>> zobacz zdjęcia>>

 

  
      
     
  

Napisz list do chorego dziecka

  
  

15.05.2014r.

 

Wolontariusze z Młodzieżowego Centrum Wolontariatu, działającego w tarnowskim Pałacu Młodzieży, już drugi raz włączyli się w działania Fundacji Dobry Uczynek poprzez przygotowanie akcji pisania listów do chorych dzieci „Marzycielska Poczta”.

„Marzycielska Poczta” to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek oraz rysunków do ciężko chorych dzieci. Akcja odbędzie się 27 maja 2014 (wtorek) w godz. 10-14 w Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Zapraszamy osoby indywidualne jak również całe grupy szkolne/przedszkolne w każdym wieku, z opiekunami.

 Zgłoszenia należy przesyłać na adres: pm@pm.tarnow.pl  lub dzwonić do sekretariatu (tel. 14  622-03-85) podając liczbę uczestników oraz godziny przybycia.

Niech chore dzieci zostaną zasypane górą listów, rysunków i pozytywnych myśli od swoich tarnowskich kolegów i koleżanek. J Zapraszają: Jadwiga Binek – dyrektor PM w Tarnowie oraz opiekunki MCW: Ewelina Janikowska i Joanna Wielgus. 

 

  
      
     
   

Protokół

z posiedzenia Jury Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży

„Pod Szczęśliwą Gwiazdą” – kategoria: Formy teatralne – „MASKA 2014”

  
  

15.05.2014r.

 Jury Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży „Pod Szczęśliwą Gwiazdą” – kategoria: Formy teatralne – „MASKA 2014”, przeprowadzonego  w Pałacu Młodzieży w Tarnowie w dniach 12-13 maja 2014, w składzie: Izabela Surdej – polonistka, instruktor teatralny (przewodnicząca Jury), Małgorzata Kądziela – plastyk, instruktor Pałacu Młodzieży i Jerzy Świtek – instruktor Pałacu Młodzieży, polonista, dziennikarz – po obejrzeniu wszystkich spektakli biorących udział w konkursie, postanowiło przyznać: czytaj więcej>>

  
      
     
  

Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży „Pod Szczęśliwą Gwiazdą” 12-16 maja 2014r.

Pałac Młodzieży- sala teatralna

  
  

06.05.2014r.

 

15 maja 2014 r. (czwartek) godz. 9:00-15:00 - FORMY MUZYCZNE – program>>
16 maja 2014 r. (piątek) godz. 12:30-13:30 – FORMY TANECZNE – program>>

16 maja 2014 r. (piątek) godz. 16:00 – KONCERT LAUREATÓW

  
      
     
  

Weź udział w Konkursie Ekologicznym

  
  12.05.2014r.

Młodzieżowa Rada Miejska oraz Młodzieżowe Centrum Wolontariatu, działające przy Pałacu Młodzieży w Tarnowie, zapraszają do udziału w Konkursie Ekologicznym. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie: wykonanie przedmiotów użytkowych oraz wykonanie ubioru eko, a jego celem jest nie tylko dbanie o środowisko, ale i dobra zabawa. Konkurs zakończy się Galą podsumowującą, podczas której odbędzie się wystawa prac konkursowych oraz prezentacja prac na wybiegu.

Prace należy składać w Pałacu Młodzieży do 26 maja 2014 (poniedziałek),  na autorów najciekawszych prac czekają nagrody! W załączeniu regulamin (kliknij>> ) konkursu. zobacz plakat>>

W imieniu organizatorów zaprasza Opiekun MRM i MCW oraz Koordynator Konkursu Joanna Wielgus.

Zapraszamy!

  
      
     
  Piłka ręczna. Zaproszenie na konferencję  
  

08.05.2014r.

Zapraszamy  nauczycieli wychowania fizycznego, instruktorów, trenerów piłki ręcznej i  studentów – kierunek: wychowanie fizyczne, do wzięcia udziału w konferencji metodycznej „Technika gry w piłkę ręczną – informacje metodyczne i zasób ćwiczeń”, która odbędzie się 16 maja 2014 (piątek) w godz. 10-14 w hali sportowej Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej 8.

Prowadzącymi zajęcia, według kolejności, będą bardzo zasłużeni trenerzy piłki ręcznej: Stanisław Majorek, Ryszard Skutnik, Lidia Walczyk i Bogdan Wenta. Moderatorem konferencji będzie dr hab. Michał Spieszny, prof. AWF w Krakowie.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Uczestnicy konferencji otrzymają certyfikaty. Szczegóły w załączniku (kliknij).

Organizatorem spotkania jest Krzysztof Janas – Koordynator Zespołowych Gier Sportowych Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Kontakt: tel. 691-728-788, e-mail: kjanas@op.pl
  
      
     
  

Spotkanie Wielkanocne dla Osób Samotnych i Starszych

  
  

08.05.2014r.

 

 

Jak co roku wolontariusze z Młodzieżowego Centrum Wolontariatu Pałacu Młodzieży w Tarnowie zorganizowali w dniu 24 kwietnia 2014 roku Spotkanie Wielkanocne dla Osób Samotnych i Starszych. Wydarzenie poprzedzone było zbiórkami żywności, które odbyły się w tarnowskich szkołach. Wolontariusze samodzielnie przygotowali z zebranych produktów poczęstunek oraz paczki upominkowe dla zaproszonych gości.

Spotkanie w Pałacu Młodzieży przebiegło w miłej, rodzinnej atmosferze, a poczęstunek bardzo smakował gościom. czytaj wiecej>> zobacz zdjęcia>>

  
      
     

„MASKA 2014”
Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży „Pod Szczęśliwą Gwiazdą”- formy teatralne

Pałac Młodzieży- sala teatralna

 

06.05.2014r.

 

Zapraszamy przedszkola i szkoły do oglądania przedstawień. Rezerwacja: 14 621-15-41 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00 lub iwonakedron@poczta.fmprogram>>

 

 

  
      
     
  

Majowe „Planszowisko”

  
  

07.05.2014r.

 

Miłośnicy gier planszowych znów będą mieli okazję dać wyraz swojej pasji – 10 maja 2014 r. (sobota), w godz. 11-14 Pałac Młodzieży, wspólnie z  Tarnowskim Klubem Fantastyki oraz Centrum Gier Planszowych i Karcianych 6 oczek, zaprasza na kolejne „Planszowisko”.   czytaj więcej>> zobacz plakat>>


 

 

  
      
     
  

„Chwila dla Mamy – metamorfozy”

  
  

06.05.2014r.

 

Podobnie jak w roku ubiegłym, Pałac Młodzieży w Tarnowie zaprasza na uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki: „Chwila dla Mamy – metamorfozy”. Uroczystość odbędzie się 26 maja 2014 (poniedziałek), w Dniu Matki, w sali teatralnej Pałacu Młodzieży w godz. 16-19. czytaj więcej>> zobacz plakat>>

 

  
      
     
  

RECYTATORZY NAGRODZENI

  
  

30.04.2014r.

25 kwietnia 2014 w Pałac Młodzieży w Tarnowie odbyły się Eliminacje Rejonowe XXX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych. Obejmował swoim zasięgiem Miasto i Gminę Tarnów oraz powiat tarnowski. Uczestnicy zobowiązani byli do przedstawienia interpretacji dwóch utworów: poetyckiego i prozatorskiego o dowolnej tematyce. Nasze wieloletnie doświadczenie w realizacji konkursu i tym razem pokazało, że zainteresowanie poezją i prozą wśród dzieci nadal nie słabnie. czytaj więcej>> zobacz zdjęcia>>

 

  
      
     
  

PODSUMOWANIE AKCJI
„ŚWIĄTECZNA PAKA DLA ZWIERZAKA”

 
  

30.04.2014r.

W środę 16 kwietnia gościł w Akademii Malucha w grupie 4-latków prezes Fundacji „Zmieńmy Świat”- Pan Krzysztof Giemza, który osobiście odbierał karmę zebraną przez naszych podopiecznych. W Pałacu Młodzieży zbiórka trwała w okresie od 17 marca do 15 kwietnia 2014 r. Do akcji włączyło się 21 wychowanków z Dziecięcego i Muzycznego Klubu Edukacyjnego, Akademii Malucha, pracowni choreograficznej i języka angielskiego. Udało się zebrać łącznie dla psów i kotów ok.11 kg karmy mokrej oraz 38 kg karmy suchej. Serdecznie dziękujemy za pomoc ! – czytaj więcej>> , zobacz zdjęcia>>

 

      
     
  

Festiwal Artystyczny „Pod Szczęśliwą Gwiazdą”

  
  

30.04.2014r.

Zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń na Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży „Pod Szczęśliwą Gwiazdą”. Terminy i kolejność występów grup teatralnych będą podane na stronie internetowej tydzień przed Festiwalem.

 

  
      
     
  Brydż: nasze nowe nadzieje  
  24.04.2014r.

W Krakowie odbyły się brydżowe Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Michał Kuczkowski (MKB Pałac Młodzieży Tarnów) i Piotr Kruczek (Hotel Polski Mielec) wygrali kolejny swój prestiżowy turniej i zostali mistrzami Polski strefy Południowo-Wschodnej. Na drugim miejscu uplasował się Dominik Brożyna (Hotel Polski Mielec), a na trzecim Wojciech Krawczyk (MPEC III Tarnów). Wszyscy medaliści są wychowankami Krzysztofa Ziewacza, który pracuje z młodzieżą także przez Internet na brydżowej platformie Bridge Base Online. – Wszyscy wyżej wspomniani poza Wojtkiem, który gra już czwarty rok – mówi trener zawodników, Krzysztof Ziewacz – trenują pod moim okiem od niedawna, a już swoim talentem zachwycają znawców tematu w całej Polsce. W przyszłości to oni stanowić będą trzon Kadry Narodowej – dodaje szkoleniowiec tarnowskich klubów młodzieżowych: MPEC-u i Pałacu Młodzieży oraz mieleckiego Hotelu Polskiego.

  
      
     
  

Pierwsze małe sukcesy najmłodszych adeptów brydża

  
  24.04.2014r.

 

 

Z inicjatywy instruktora Krzysztofa Ziewacza, dzięki dyrektor Jadwidze Binek, utworzono w Pałacu Młodzieży w październiku 2013 r. pierwszą w historii placówki sekcję brydżową pod nazwą Młodzieżowy Klub Brydżowy. Nie minął rok, a podopieczni trenera-wolontariusza mają na swoim koncie pierwsze osiągnięcia. Michał Kuczkowski wygrał już trzy prestiżowe turnieje: Finał Petit Prix Małopolski U-15, Grand Prix U-20 i w/w Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. czytaj więcej>> zobacz zdjęcia>>

 

  
      
     
  

Brydż pomostem pokoleń

  
  24.04.2014r.

 

Obecnie w naszej placówce odbywa się cykl turniejów O Puchar Pałacu Młodzieży. W niektóre soboty kwietnia (12, 26) i maja (24 i 31) rozgrywane są w sali nr 52 zawody par na zapis maksymalny. Oprócz młodzieży, dla której udział jest niemal obowiązkowy, zapraszamy także starszych amatorów brydża porównawczego. Na zakończenie cyklu najlepszym wręczymy puchary i nagrody w trzech kategoriach: adept Pałacu Młodzieży, zaawansowany junior MPEC i starszy amator UTW.

Zawsze mamy słodki poczęstunek oraz kawę i herbatę. Wyniki prezentowane są na stronie Tarnowskiej Akademii Brydżowych Umiejętności: http://www.tabu.tarnow.pl

 

  
      
     
  

X Memoriał Pływacki Pamięci Jana Pawła II

  
  24.04.2014r.

Jak co roku uczestnicy zajęć z Pracowni Grafiki Komputerowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie, kierowanej przez Grzegorza Mazura, zaangażowani byli w przygotowania do kolejnego Memoriału Pływackiego Pamięci Jana Pawła II. W tym roku odbył się on już po raz 10.

 Młodzież po raz kolejny zajęła się oprawą wizualną akcji. Owocem pracy włożonej w przygotowania do sztafety były liczne koncepcje i projekty, według których stworzone zostały plakaty i dyplomy okolicznościowe. W Memoriale wzięli udział goście z całego subregionu tarnowskiego.

czytaj więcej>> zobacz plakat>>

 

  
      
     
  

Lekcja udzielania pierwszej pomocy

  
  24.04.2014r.

Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie, młodzież z Pracowni Grafiki Komputerowej oraz wolontariusze Pałacu Młodzieży zainteresowani problematyką bezpieczeństwa oraz pierwszej pomocy zapraszają na spotkanie, które odbędzie się 7 maja 2014 r. (środa) o godz. 17 w sali 52 w Pałacu Młodzieży w Tarnowie (ul. Piłsudskiego 24).  czytaj więcej>> zobacz plakat>>